KOŁOBRZEG

Kołobrzeg to nowoczesne uzdrowisko, które stale się rozwija i dziś stanowi dogodne miejsce do jazdy na rowerze, biegania, uprawiania nordic walking i kitesurfingu, żeglowania, łowienia ryb czy po prostu wypoczynku w zdrowym klimacie. Szerokie plaże, orzeźwiająca morska bryza, liczne knajpki i kawiarnie, letnie festiwale, koncerty i imprezy czynią to miasto idealnym miejscem na urlop gdzie każdy znajdzie swój kawałek nieba.  
 

Koncert Fisz Emade Tworzywo

Fisz Emade Tworzywo – jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązujące swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. Ich płyta „Mamut” wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/Indie/Alternatywa. 9 marca ukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000-2011. 
To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90, kiedy to hiphop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.
„Chociaż trudno mi określić dzisiaj gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiała by tak a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej, gdyby nie hiphop lat 90tych i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS” mówi Fisz.

Czy chcesz "Usłyszeć taniec"... ?

Zapraszamy na widowisko muzyczno-taneczne zatytułowane  „Usłyszeć Taniec”. Zawiera ono w sobie całe bogactwo różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. W tym barwnym spektaklu taniec jest częścią muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA. Od premiery w 2014r. odbyło się ponad 130 spektakli, pokazów i warsztatów w największych salach widowiskowych w całej Polsce. Mamy zaszczyt przedstawić projekt również publiczności kołobrzeskiej.

Więcej szczegółów na stronie Regionalnego Centrum Kultury. Serdecznie polecamy!!!

Please reload

foto by Claudia Rubanowicz

Biuro:

Pn. - Pt.  8:00-16:00

ul. Cicha 7a/a 78-100 Kołobrzeg

biuro@chilliapartamenty.pl | +48 570 120 858 

  • TripAdvisor - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Facebook - Black Circle

© 2016 by CHILLIapartamenty .Proudly created with Wix.com